Žižkovský vysílač a jeho miminka

Žižkovský vysílač a jeho miminka

K pražským rekordmanům se řadí také Žižkovský vysílač s lezoucími skulpturami miminek od Davida Černého, shlížející na hlavní město z rozhraní Vinohrad a Žižkova. Kromě úchvatného rozhledu nabízí řadu dalších aktivit, které z něj ve spojení s různými technickými zajímavostmi dělají skutečně výjimečné místo. Na rekord veřejně nejvýše dosažitelného místa v Praze ale překvapivě nedohmátne.

Vyhlídková kabina Žižkovské televizní věže je umístěna 351 metrů nad mořem (93 metrů nad okolním terénem), ovšem vyhlídka pod špičkou Petřínské rozhledny je ještě o 28 metrů výše… Na atraktivitě Žižkovské věže to však neubírá, proto se sem během pobytu v Praze rozhodně vydejte.

Jedná se totiž – s výjimkou komínů velkých elektráren a stožárů televizních vysílačů – o nejvyšší stavbu v České republice. Sahá až do oblak ve výšce 216 metrů a už dávno se zařadila mezi nejvýznačnější dominanty. Byť měla během výstavby v letech 1985 až 1992 mračna odpůrců a dodnes se s ní hodně Pražanů, ani odborníků nesžilo.

Ostatně podle některých zahraničních bedekrů se Žižkovská televizní věž řadí mezi nejošklivější stavby na světě. Dostatečně pádný důvod, vydat se na ni osobně – co myslíte?

Za Jakešovým prstem ve tvaru rakety

Z hotelů Ibis a Novotel se k věži nejlépe dostanete metrem, stanice Jiřího z Poděbrad linky A je umístěna jenom několik minut chůze nedaleko. Kromě panoramatického rozhledu do vzdálenosti 100 kilometrů si můžete dopřát chutný oběd ve stylové restauraci Oblaca či v zahradním restaurantu Miminoo, zahrát si minigolf a dokonce i přespat v jednom luxusním pokoji.

Otevřeno je denně po celý rok od rána až do půlnoci.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více