Rozhledna Radost u Dobříše

Rozhledna Radost u Dobříše

K originálním vyhlídkovým stavbám u nás bezesporu patří rozhledna Radost. Její konstrukce se skládá z vlastní dřevěné věže, na kterou se dostanete po externím schodišti, nikoliv však točitém, nýbrž vedoucím ze strany. Při bočním pohledu tak rozhledna tvarem připomíná pravoúhlý trojúhelník.

Rozhledna Radost má také zajímavý status – i když je volně přístupná, patří trojici soukromých osob, které ji nechaly vybudovat na vlastní náklady podle projektu ing. Jana Valka. Stojí na kraji lesa vedle fotbalového hřiště u obce Dobříč, zhruba 20 kilometrů od severního okraje Plzně. Z hotelu Ibis se sem dostanete zhruba za 40 minut, auto můžete nechat na konci silnice asi 200 metrů od věže.

Co uvidíte z rozhledny Radost
Celková výška lehce přes 9 metrů řadí rozhlednu Radost spíše k těm menším u nás. To však neznamená, že z vyhlídkové plošiny v necelých 7 metrech, kam vystoupáte po 32 schodech, nic neuvidíte. Ba právě naopak, pokocháte se pěkným výhledem jihovýchodním směrem na vrchol Radeč u Rokycan, na Brdy, na zříceninu Radyni a dokonce i na Šumavu.

Od rozhledny, zprovozněné v srpnu 2013, se můžete vydat na 10 kilometrů dlouhou okružní Jarovskou okružní stezku. Má 11 zastávek a z velké části vede voňavými lesy, rodným krajem zakladatele české kastelologie Františka Alexandra Hebera. Jako první u nás systematicky zdokumentoval české hrady a tvrze.

A pokud byste pořád ještě toulek Plzeňskem neměli dost, čeká vás naučná stezka Býkov-Žichlice. Spojuje zámecký statek Býkov s romantickým Hromnickým jezírkem a s vískou Žichlice.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více