Rozhledna Krkavec u Plzně

Rozhledna Krkavec u Plzně

Půvabnou krajinu kolem Plzně nejlépe poznáte na kole, nebo pěšky, po svých. K mnoha milým prvkům, dotvářejícím její působivost, patří i rozhledna Krkavec, nově zpřístupněná veřejnosti teprve v roce 2012. Právě z ní dokonale dohlédnete na celé okolí západočeské metropole a ještě kousek dál.

Rozhlednu Krkavec najdete na stejnojmenném, 504 metrů vysokém kopci, zvedajícím se v lesích severozápadně od hlavního města piva, asi tři kilometry za sídlištěm Bolevec. K celému areálu, v němž nechybí ani parkoviště, vede asfaltová silnička. A co udělat něco pro své zdraví, dojet od hotelu Ibis Plzeň veřejnou dopravou na konečnou tramvaje č. 4 Košutka a odsud se vydat po červené turistické značce až k rozhledně. Procházka pěknými lesy vám zabere asi hodinku.

Západ Čech jako na dlani

Historie vyhlídkové věže se začala psát roku 1901, kdy na místě dávného obětiště vyrostla 18 metrů vysoká, kamenná stavba zdobená na svém vrcholku symbolickou svatováclavskou korunou. Slibný rozvoj lokality přerušila druhá světová válka. Nejprve ji obsadila německá, posléze československá armáda a s výhledy do kraje byl utrum.

Rozhledna Krkavec, s níž sousedí 58metrový telekomunikační stožár, umožňuje po zdolání 98 schodů spatřit z kruhové plošiny kromě plzeňské aglomerace i šumavské vrcholy v čele s Velkým Javorem nebo Český les. Na opačné straně uvidíte Brdy či například Krušné hory. Na hladovce čeká příjemné občerstvení s posezením.

Rozhledna na Krkavci, ideální způsob aktivního prožití volného času během ubytování v Plzni, je otevřena od jara do podzimu, v letních měsících dokonce každodenně. Vstupné je placené.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více