Rozhledna Kotel u Plzně

Rozhledna Kotel u Plzně

Krásná rozhledna Kotel u Plzně

Trávíte-li svůj pobyt v hotelu Ibis Plzeň a hledáte zajímavý tip na výlet, můžeme vám jenom doporučit novou rozhlednu Kotel. Vzhledem a koncepcí evokuje své slavnější a starší sourozence Eiffelovku a Ještěd, unikátností rozhledu se však před nimi vůbec nemusí stydět.

Z Kotle totiž jako z jediné rozhledny u nás uvidíte Prahu i Brno! A vůbec při tom nevadí, že se jedná (pouze) o dvojici brdských věží, meteoradar Praha a televizní vysílač Brno/Radeč. Zároveň dohlédnete až na Šumavu (Poledník), Krušné hory (Klínovec) nebo Český les (Přimda).

Plzeňsko jako na mapě

Rozhledna Kotel se jako Eiffelova věž rozkračuje na vrcholu stejného jména s výškou 575 metrů, který se zvedá se kousek na jih od Rokycan a vidět je i z plzeňské dálnice D5. Kruhový vyhlídkový ochoz se nachází 25 metrů nad bezprostředním okolím, celkově tedy rovných 600 metrů vysoko.


Elegantní kovová stavba s točitým schodištěm se z Kotle vynořuje podle návrhu architektky Evy Králové. Rozhledna plynule navazuje na okolní terén a působí podobným dojmem jako například ještědský vysílač nad Libercem. Pokud se na Kotel během ubytování v Plzni vydáte, stačí se autem či vlakem dopravit do Rokycan. Přímo od nádraží vede modrá turistická značka, po níž se nahoru dostanete do dvou hodin chůze – záleží pouze na vás, jaké tempo zvolíte. Vstup na rozhlednu není časově omezen a je zdarma.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více