Planetárium Ostrava, okno do vesmíru dokořán

Planetárium Ostrava, okno do vesmíru dokořán

Jaké tajemství ukrývá Slunce? Které objekty ve vesmíru jsou nejnebezpečnější? Co si s sebou vzít na projížďku Sluneční soustavou? Odpovědi na spoustu podobných dotazů najdete ve Hvězdárně a planetáriu Johanna Palisy. Chcete-li spojit zábavu s poznáním, rozhodně se sem z hotelu Mercure v Ostravě vypravte. A nezapomeňte vzít své děti, budou doslova nadšeny.

Jak už z názvu vyplývá, tato ostravská instituce má dvě části určené pro veřejnost: planetárium, promítající audiovizuální pořady, a hvězdárnu určenou k přímému pozorování noční i denní oblohy. Zprovozněna byla v roce 1980 a v současnosti do ní ročně zavítá kolem 50 tisíc návštěvníků. Připravený program je pestrý a zaujme všechny věkové skupiny se zájmem o astronomii.

Ubytování v Ostravě pod hvězdami

Základem areálu je sál planetária, třetího největšího v České republice, pod jehož kopulí probíhá většina nejatraktivnějších projekcí. Tady v praktické a lákavé podobě uvidíte, jak funguje vesmír a nahlédnete i do jeho nejvzdálenějších končin. Pro každého, kdo si chce astronomické poznatky ověřit v praxi, je určeno interaktivní Experimentárium. A skutečné hvězdy spatříte z dalekohledu ve hvězdárně.

Ostravské planetárium, jehož součástí jsou i další místa jako kinosál, galerie Mira, studentský Výzkumák nebo oddechový Amfiteátr, leží na západě města, na okraji lesíka mezi čtvrtěmi Pustkovec a Krásné Pole. Nejlépe sem dojedete autem, z městské dopravy nejblíže zajíždí autobus na zastávku U Zahrádek. Základní vstupné se pohybuje od 30 do 130 Kč v závislosti na typu aktivity.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více