Letecké muzeum Kbely

Letecké muzeum Kbely

Skutečnou pochoutkou pro všechny obdivovatele báječných mužů na létacích strojích je Letecké muzeum Kbely na severovýchodním okraji Prahy. Najdou tady nepřeberné množství exponátů z oblasti letectví, kosmonautiky, parašutismu a meteorologie. Pošmáknou si však na nich i všichni, kdo mají rádi techniku, dobrodružství a chtějí něco zajímavého vidět.

Přestože Kbely leží notný kousek od pražského centra, z hotelů Ibis a Novotel jsou snadno dosažitelné autem i městskou dopravou (autobusem ze stanic metra Letňany či Vysočanská). Parkoviště se nachází v prostorách kasáren a muzejní areál dokonce přímo na kbelském vojenském letišti. Přesněji: v několika jeho hangárech a na ploše mezi nimi.

Letecké muzeum Kbely v roce 2018 slaví padesáté výročí od svého založení. Za tu dobu nashromáždilo úctyhodnou řádku sbírkových předmětů, mezi nimiž pochopitelně hraje prim 275 letadel. Plná desítka z nich je dokonce dosud schopná letu!


To nejlepší z historie českého letectví

Pokud se do Kbel s hotelu Ibis Praha vydáte, rozhodně si nenechte ujít první vojenský letoun československé konstrukce Letov Š-2, premiérové tuzemské dopravní letadlo Aero A-10 či špičky našeho leteckého průmyslu L-29 Delfín a L-39 Albatros. Zajímavé jsou i zahraniční stroje jako německá řízená puma Fritz X, britská stíhačka Gloster Meteor nebo americký cvičný Lockheed T-33. Nechybí ani celá řada proslulých sovětských MiGů.

Za zlatý hřeb sbírek lze považovat kosmickou loď Sojuz 28 se skafandrem prvního českého kosmonauta Vladimíra Remka a největší exponát ze všech, Tupolev Tu-104.

Muzeum letectví a kosmonautiky ve Kbelích je otevřeno denně kromě pondělí od května do října. A pozor, vstupné je zdarma!

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více