Komiksové muzeum Káji Saudka

Komiksové muzeum Káji Saudka

Zzing! Komiksové muzeum Káji Saudka se představuje

Nemusíte být ani zanícený komiksový příznivec, abyste alespoň neznali jméno Káji Saudka – nekorunovaného krále tohoto u nás neprávem opomíjeného druhu umění. Bang!! Zajděte během pobytu v Praze na sklenku něčeho dobrého či za poslechem muziky do klubu Batalion! Právě tady vás úžasný svět bublin a superhrdinů zcela pohltí.

Komiksové muzeum Káji Saudka se totiž ukrývá v prostorách tohoto tradičního podniku uprostřed našeho hlavního města. Otevřeno bylo v prosinci 2011 a vhodně tak doplnilo comicsově laděnou výzdobu interiéru klubu, na které se podílela přímo kreslířova dcera Berenika Saudková. Wow!

Saudek tušil, kdo chce zabít Jessii

Je zcela evidentní, že Comics Bar & Club Batalion není tak úplně obyčejným místem, kde se můžete potkat s přáteli nebo si odpočinout při procházce za pražskými památkami. Argh!! Vznikl již v roce 1880 a jeho současná jedinečně designová podoba z něj dělá svatyni všech komiksových fanoušků, znalců vytříbené kresby a nostalgických milovníků let šedesátých.

V období před padesáti lety začaly vznikat nejkultovnější Saudkovy seriály. Božsky vytvarovaná Muriel a andělé a neohrožený Lips Tullian patří k tomu nejlepšímu, čím se česká komiksová scéna může pochlubit. Plesk!! A je toho ještě mnohem více, ostatně v muzeu se přesvědčíte na vlastní oči. Základem jeho sbírek jsou ukázky i celé komiksy, filmové plakáty, skici a náčrty, rodinné fotografie a spousta dalších materiálů dokumentující geniální Saudkovu tvorbu.

Comicsmuseum Káji Saudka najdete kousek od hotelů Ibis Praha a Novotel Praha – v ulici 28. října 3, tedy vedle Václavského náměstí a u stanice metra Můstek. Otevřeno je celoročně do 19 hodin a za prohlídku zaplatíte 120 Kč. Hek!? Vy jste ještě tady? Komiks a jeho velký krotitel Kája čekají na vaši návštěvu!

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více