Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice v Ostravě

Pokud jste si mysleli, že národní kulturní památkou a uchazečem o vstup do světového dědictví UNESCO může být pouze zámek či přírodní park, hodně se mýlíte. O opaku vás rychle přesvědčí průmyslový areál Dolní oblast Vítkovice. Navíc je to skvělý tip na zajímavý výlet během ubytování v hotelu v Ostravě.


Zdejší železárny s vysokou pecí, koksovnou a černouhelný důl Hlubina úspěšně zamořovaly srdce slezské metropole až do roku 1998. Z důvodu zachování jedinečné industriální architektury se však „Ostravské Hradčany“ nakonec staly prvotřídní technickou památkou lákající tisíce nadšených návštěvníků.


Vystoupejte na Šroubovou věž


Dominantou celého komplexu je unikátní rozhledna Bolt Tower, pojmenovaná po nejlepším světovém sprinterovi. Vznikla jako 25 metrů vysoká nástavba Vysoké pece č. 1, což z ní činí úžasný adrenalinový zážitek, místo dalekých rozhledů (Beskydy jsou odsud skutečně grandiózní) i nejvyšší geografický bod Ostravy.


Kromě toho stojí za návštěvu i kavárna Bolt Café, uhelný okruh s prohlídkou těžní věže či výjezd skipovým výtahem po trase vsázky vysoké pece. V multifunkční aule Gong, umístěné ve starém plynojemu, se konají nejrůznější kulturní akce – ostatně ve Vítkovicích probíhá i význačný hudební festival Colours of Ostrava. A se svými dětmi rozhodně zamiřte do vědecko-technického centra Svět techniky.


Dolní oblast Vítkovice najdete nedaleko městského centra u výpadovky na Frýdek-Místek. Z hotelu Mercure Ostrava se tam tedy dobře dostanete autem i městskou dopravou (tramvajové linky 2 a 12). Otevřeno je celoročně, prohlídky probíhají několikrát denně a nejzákladnější vstupné (záleží samozřejmě, který okruh si vyberete) vyjde na rovných 150 Kč.

Informace o události:

www.dolnivitkovice.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více