Muchovo muzeum

Muchovo muzeum

Odkazu velkého secesního malíře a designéra Alfonse Muchy (1860-1939) je zasvěceno nenápadné muzeum v pražské Panské ulici. Jako jediné na světě se věnuje kariéře slavného výtvarníka a veřejnosti představuje na padesátku uměleckých předmětů spojených s jeho tvorbou.

Muchovo muzeum zahájilo svůj provoz 13. února 1998. Na ploše 500 metrů čtverečních uvidíte v sedmi částech (Dekorativní panó, Pařížské plakáty, Documents Décoratifs, České plakáty, Olejomalby, Kresby a pastely, Fotografie a osobní memorabilia umělce) celou řadu zajímavých exponátů, často pocházejících ze soukromé sbírky Muchovy rodiny.

Na závěr expozice, která se soustřeďuje především na autorovo pařížské období (1887-1904), vás čeká unikátní dokumentární film o Muchově životě a díle. Nechybí náznak Muchova ateliéru ani obchod s exkluzivní edicí dárků a plakátů.

Kde najdete Muzeum Alfonse Muchy
Jedinečné Mucha muzeum se nachází v prostorách barokního Kounického paláce (též zvaný Kaunický). Kolem roku 1725 ho na přání nejvyššího purkrabí Jana Arnošta Schaffgotscha vybudovali stavitelé František Maxmilián Kaňka a Giovanni Alliprandi.

Muzeum A. Muchy je v provozu každý den od 10 do 18 hodin a základní dospělé vstupné činí 240 Kč. Ze stanice metra Můstek se k němu během ubytování v Praze dostanete pěšky za pár minut. A ještě krátké, lež důležité upozornění: v Muchově muzeu nejsou k vidění obrazy proslulé Slovanské epopeje.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více