Zoologická zahrada Xantus János Állatkert

Zoologická zahrada Xantus János Állatkert

Když velká povodeň v roce 1966, při které uhynula převážná většina zvířat včetně medvěda hnědého, ukončila činnost zooparku v Biskupském lese, zdálo se, že s předváděním živé přírody je v Győru konec. Ovšem už 1. května 1967 zahájila provoz nová zoologická zahrada Xantus János Állatkert.

Vznikla sice na jiném místě, na bezpečnějším severovýchodním okraji města mezi čtvrtěmi Kiskút a Gyárváros, ale se stejným úkolem: ukazovat hlavně druhy domácí fauny. Nedlouho poté se však nabídka rozšířila také o exotické živočichy.

Díky poloze zoo se do něj z hotelu Ibis Győr dostanete autem za pár minut, využít lze i autobusů městské hromadné dopravy. Otevřeno je tady celoročně.

Jaká zvířata uvidíte v zoo Xantus János Állatkert Győr

V roce 1988, kdy zoo otevřelo pavilón s akvárii a terárii, se stalo druhou nejbohatší zahradou v Maďarsku podle počtu chovaných zvířat. Dnes tu má svůj domov více jak tisícovka exemplářů. Mezi nejpopulárnější patří kočkovitá šelma karakal, šimpanz, madagaskarský savec lemur bělohlavý, prase savanové, plameňák chilský či miniaturní krokodýl čelnatý z pralesů střední Afriky.

Velké oblibě se v zoologické zahradě Xantus János Állatkert těší rozsáhlý africký výběh pro zebry, antilopy a žirafy, ostrov gibonů nebo jediný v Maďarsku chovaný hrošík liberijský. Vynechat byste neměli expozice s tygry, lvy a medvědy, volný výběh pro makaky jávské ani Africký dům spojený s výběhem pro šimpanze ohraničený vodním příkopem.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více