Zoologická zahrada Szeged

Zoologická zahrada Szeged

Rozlohou největší (45 hektarů) a zároveň nejmladší zoo v Maďarsku otevřela své brány návštěvníkům v roce 1989. Zoologická zahrada Szeged se pyšní unikátní sbírkou živočichů, ochranou přírody i vzdělávacími aktivitami. Vzhledem k její velikosti i atraktivitě jednotlivých pavilónů si v ní přijdou na své nejen milovníci zvířat.

Během posledních let se v zoo Szeged uskutečnilo mnoho projektů a ze začátku malá, i když cenná zvířecí sbírka se postupně začala rozrůstat. Přibyli lvi a další masožravci, žirafy a mořská zvířena. V současnosti se plánuje vybudování pavilonu pro slony indické.

Na co se těšit v zoo Szeged

Pokud navštívíte zoologickou zahradu Szeged, která je členem řady prestižních asociací a programů na ochranu ohrožených druhů, uvidíte více než 600 kusů zahrnujících zhruba 140 druhů zvířat. Rozdělena jsou dle kontinentů a žijí zde v moderních, přírodních a prostorných výbězích.

Specializované záchranné centrum ochrany přírody v zoo Szeged příjme každoročně velké množství zvířat zraněných nebo zabavených úřady. Každý den (kromě pondělí) se návštěvníci zoo mohou těšit na odborné přednášky a v letních měsících jsou mimořádně oblíbené večerní prohlídky.

Zoologická zahrada Szeged se nachází v příjemném prostředí dubového lesa na západě města. Nabídne vám příjemnou relaxaci, vaše ratolesti jistě ocení spoustu dětských hřišť, vhod přijde něco dobrého k zakousnutí ve snack baru. Hezký suvenýr z návštěvy zoo zakoupíte v obchůdku s dárky. Cesta z hotelu Novotel Szeged sem autem nebo autobusem zabere jen několik minut času.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více