ZOO Praha

ZOO Praha

Zoo Praha, fauna z celého světa na dosah ruky

Pražská zoologická zahrada už se dávno stala legendou. Nejen díky inovativnímu přístupu bývalého ředitele Petra Fejka, sedačkové lanovce či hrdinství během záplav v roce 2002. Zasloužila se o to především mimořádně působivým, takřka interaktivním způsobem prezentace jednotlivých zvířat. Přijďte se během ubytování v Praze přesvědčit i se svými ratolestmi na vlastní oči.
Kde jinde byste viděli například indonéskou džungli vtěsnanou do obřího skleníku, který je největším a nejdražším pavilónem českých zoologických zahrad? Podobný punc výjimečnosti mají i další expozice, za něž dostatečně hovoří jejich názvy Čambal, velkolepé Údolí slonů s naučnou stezkou v korunách stromů, Velemlokárium, Sečuán nebo Ostrov lemurů, kde se volně projdete mezi tlupou těchto poloopic z Madagaskaru.

Zřejmě nejpopulárnější částí Zoo Praha, kam se z pražského hotelu Ibis můžete s dětmi zajít podívat, je Pavilon goril. Kdo by neznal příběhy sympatické opičí rodinky vedené tátou Richardem?! Nezapomenutelný je také pohled na stáda zeber a žiraf prohánějících se v ohromném výběhu pod paneláky sídliště Bohnice.

Vzpomínka nejen na Gastona

Nikoliv náhodou bývá zoologická zahrada v Praze pravidelně řazena mezi desítku nejlepších na celém světě. K její výjimečnosti ještě přispívá unikátní poloha pod skalisky u břehů Vltavy, vedle Trojského zámku a poblíž skleníku Fata Morgana, nejznámější sekce botanické zahrady.
Zoologická zahrada hl. m. Prahy je v provozu již od roku 1931 a za tu dobu si ji prohlédly už milióny nadšených návštěvníků. Využijte svého pobytu v hotelu Accor a zařaďte se mezi ně. K dispozici kolem ní máte rozlehlá parkoviště, využít lze i městkou dopravu (autobus ze stanice metra C „Nádraží Holešovice“). Otevřeno je nepřetržitě celý rok a určitě se vyplatí využít též některou z mnoha zážitkových i slevových akcí, které zoo pořádá.

Informace o události:

U trojského zámku 120/3 Praha 7171 00

www.zoopraha.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více