ZOO Plzeň

ZOO Plzeň

Zoo Plzeň, velké, pestré a zábavné

Které mládě má za kmotry fotbalisty plzeňské Viktorky? Kdy se narodila Maruška, potomek vzácného nosorožce indického? Co to je „Past na rovníku“? Jak velkou expozici mají lvi berberští? Na tyto a podobné otázky naleznete odpověď v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Vydejte se sem z hotelu Ibis a prožijete opravdu poučné odpoledne.
Půlden vám však na prohlídku zoo Plzeň asi ani stačit nebude, zvláště, vezmete-li s sebou své potomky. Nejrůznějších lákadel, v čele s rozsáhlým venkovním Dinoparkem, tady totiž najdou požehnaně.

Plzeňské primáty i zvědaví primáti

Hotel Ibis Plzeň sice leží na druhé straně města od zoologické, nicméně díky městské hromadné dopravě se k ní dostanete velice pohodlně. Ještě rychlejší to může být autem, jižní stranu zooparku lemují prostorná parkoviště.
Věděli jste, že plzeňské zoo je druhým nejstarším a čtvrtým nejnavštěvovanějším u nás? V počtu chovaných druhů (1 210) i kusů (7 000) dokonce v České republice nemá konkurenci. Jeho prababička byla založena již roku 1926 u řeky Radbuzy, do současného areálu v Lochotíně se přestěhovalo o 37 let později.

Za exotickými zvířaty při pobytu v Plzni

Kromě Dinoparku je součástí plzeňské zoologické zahrady též botanická zahrada, unikátní amfiteátr Lcohotín využívaný k různým kulturním akcím a statek Lüftnerka s expozicí domácích zvířat a sbírkou hospodářského nářadí. V centru města funguje samostatný objekt Akva-Tera s kolekcí ryb, plazů a jiné havěti.
Odskočíte-li si během ubytování v Plzni do zdejšího zoo, těšte se na naučnou stezku „Vývoj přírody ve čtvrtohorách“, pavilon „Madagaskar“, jedinečný „Svět v podzemí“ nebo na hektarový medvědí výběh. Projekt „Česká řeka“ prezentuje faunu a flóru na toku Úhlavy, zahřejete se v „Tropickém pavilónu“ a hlad zaženete v restaurantech Kiboko či Sibiřský srub.

Informace o události:

www.zooplzen.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více