ZOO Ostrava

ZOO Ostrava

Zoo Ostrava, velkolepé okno do zvířecí říše

Když v roce 1964 tragicky zahynul pádem do příkopu Pepík, nevypadalo to se zoologickou zahradou Ostrava vůbec dobře. Sedmiletý slon byl jejím největším tahákem a takové průšvihy mladé zoo, které se před nedávnem přestěhovalo z nevyhovujících prostor v Kunčičkách do nového areálu ve Stromovce, potřebovalo ze všeho nejméně. Z problémů se však rychle oklepalo a brzy se zařadilo mezi nejúspěšnější u nás.

Využijte pobytu v Ostravě k výletu na jiné světadíly

Dnes je zoo Ostrava svou rozlohou přes jeden kilometr čtvereční největší čistě zoologickou zahradou v České republice. Na tak velké ploše, spadající pod Velký ostravský les, uvidíte skutečnou přehlídku exotické i familiérnější fauny a flóry. Z hotelu Mercure si sem můžete doslova odskočit.
Sloni indičtí zůstávají i nadále miláčky návštěvníků zoologické. Zařadit k nim můžeme i lemury, lvy indické, levharty, pandy či žirafy. Najdete tu však i stovky druhů ptáků, plazů, obojživelníků a ryb včetně žralůčka okatého. Erbovním zvířetem zoo je hroch obojživelný, dříve tuto roli plnil rys ostrovid.

Zvířecí panoptikum na severu Moravy

Zoologická zahrada Ostrava začleňuje do svého programu celou řadu zajímavých akcí. Kromě pravidelných komentovaných prohlídek a krmení jsou to různé speciální události, soutěže a zábava, zaměřená často hlavně na děti. Udělejte si během ubytování v Ostravě pěkný den a vezměte své ratolesti za poznáním vzácné přírody, okořeněné několika dětskými koutky či expozicí Na statku. Soudě podle aktuální vysoké návštěvnosti a plánu nových pavilonů (pro tučňáky a tuleně, průchozí voliéra jihoamerických ptáků nebo tygří výběh) čeká ostravské zoo – a především jeho svěřence – světlá budoucnost. Podílejte se na ní též svou návštěvou: je dobře dostupné autem i trolejbusem a svým hostům poskytuje perfektní servis zahrnující restauraci, prodej suvenýrů a další služby.

Informace o události:

www.zoo-ostrava.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více