Zoo Bratislava

Zoo Bratislava

Zvířecích druhů: 174. Chovaných jedinců: 968. Rozloha: bezmála 1 kilometr čtvereční. Datum otevření: 9. května 1960. Oficiální název: Zoologická zahrada Bratislava. Závěrečné doporučení: Vydat se sem z hotelu Ibis či Mercure Bratislava prožít jedno příjemné odpoledne.

Připočítáme-li k tomu navazující Dinopark, je jasné, že zvláště vaše ratolesti odsud budete jen těžko dostávat.

Správná adresa zoo Bratislava

Podíváme-li se do historie, zoo v Bratislavě nemělo často na růžích ustláno. Prvním návštěvníkům se slavnostně otevřelo 9. května 1960 v Mlýnské dolině. Čilý stavební ruch ho však do roku 1985 připravil o významnou část plochy a o 20 let později se kvůli další výstavbě v blízkém okolí musel stěhovat hlavní vstup do areálu.

Výsledkem je úzký, protáhlý profil bratislavské zoologické zahrady, lemovaný z východní strany dálnicí D2, z jižní komplexem Slovenské televize a obchodního centra Cubicon, ze západní vysokoškolskými kolejemi a ze severní lesoparkem Sitina.

Otevírací hodiny zoo Bratislava

Přesto Zoologická zahrada Bratislava dosáhla ve své historii celé řady významných chovatelských úspěchů. Podařil se jí první umělý odchov levhartů skvrnitých a hyen žíhaných v bývalém Československu, úspěšný byl projekt rozšíření chovu rysa ostrovida a saharských přímorožců, za pozornost stojí i chov makaků, paviánů, dikobrazů, antilop, pum a psů dingo.

V posledních letech probíhá postupná revitalizace zoologické zahrady v Bratislavě. Důkazem jsou nové pavilóny asijských býložravců, primátů a kočkovitých šelem. Součástí zahrady jsou i dětská hřiště, gastronomická zařízení a prodejna suvenýrů.

Zoo Bratislava je otevřena po celý rok vždy minimálně od 10 do 16 hodin. K dopravě z hotelů Mercure a Ibis doporučujeme automobil, kousek od hlavního vchodu se nachází zastávka městských autobusů „Zoo“.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více