Zlaté piesky

Zlaté piesky

Na jeho hladině, na březích i v blízkém okolí najdete vždy dostatek zábavy. Jezero Zlaté piesky je největším rekreačně-sportovním areálem v Bratislavě a navíc plní i funkci estetickou a ekologickou. V průmyslových čtvrtích východního okraje slovenské metropole působí jako svěží oáza lákající k prožití příjemného odpoledne.

Aktivitou číslo jedna na 1 kilometr dlouhých, 500 metrů širokých a až 30 metrů hlubokých Zlatých pieskách je rekreace u vody. Západní břeh jezera lemuje rozsáhlý oddechový areál s pláží kombinující písek a trávu, s několika dětskými hřišti, venkovní posilovnou, altánky, restauracemi a dalším zázemím. Nechybí ani parkoviště – to kdybyste sem z hotelů Ibis či Mercure vyrazili autem.

Velice populární jsou vyjížďky lodičkami po jezeru, ochotně vám je zapůjčí zdejší půjčovna. Častým cílem plaveb je protáhlý, lesnatý ostrov o délce 150 metrů uprostřed jižní části Zlatých piesků. Na opačné straně byl vybudován vlek pro milovníky vodního lyžování.

Letecká katastrofa nad Zlatými pieskami

Celé jezero lze obejít zhruba za jednu až dvě hodinky. Na severu sousedí s ulicí Cesta na Senec, která o kousek dál směrem do centra míjí rozlehlou obchodní galerii Shopping Palace. Na jihovýchodě se o hranice Zlatých piesků otírá dálnice D1 vedoucí do Trenčína.

Hned za dálnicí se lesknou přistávací plochy bratislavského letiště. S tím souvisí i smutná událost, která jezero potkala 28. července 1976. Během přistávání zde havarovalo dopravní letadlo ČSA – ze 79 osob na palubě přežily pouhé 3. Letoun spadl přímo do jezera, které bylo tři roky po tragédii uzavřené pro veřejnost.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více