Židovské muzeum

Židovské muzeum

Židovské muzeum, svědectví českých židovských dějin

K nejnavštěvovanějším památkám České republiky patří též areál Židovského muzea v Praze, ročně si jeho poklady prohlédne přes půl miliónu zájemců. Poučte se během dnů, strávených v hotelu Ibis, o dramatických dějinách a kultuře Židů v jedné z nejobsáhlejších sbírek judaik na světě.

Exkurze do muzea, řadící se mezi nejstarší a nejdéle bez přerušení fungující ve své kategorii, vám může zabrat třeba i několik dní, neboť zahrnuje celou řadu objektů a expozic. Tou zřejmě nejslavnější je Starý židovský hřbitov, na němž odpočívají i Mordechaj Maisel a Rabi Löw, stvořitel Golema. Monstrum z filmu Císařův pekař a pekařův císař je údajně uloženo na půdě Staronové synagogy.
Přímo v areálu hřbitova najdete Novou obřadní síň pražského pohřebního bratrstva, v níž je umístěna hlavní část expozice Židovského muzea. V rámci ubytování v Praze se tu dozvíte spoustu zajímavého o židovských smutečních obřadech i dalších židovských hřbitovech u nás.

Synagogy, tradice a budoucnost

K dalším objektům muzea náleží galerie Roberta Guttmanna a synagogy Maiselova, Klausová a Španělská. Představí vám dějiny Židů v Čechách a na Moravě od desátého století, židovské tradice a zvyky či dětské kresby z Terezína. V Pinkasově synagoze se nachází památník českých a moravských obětí holocaustu.
Chcete-li z pražského hotelu Accor vyrazit za nevšedním kulturním zážitkem, musíte úplně doprostřed naší stověžaté metropole. Židovské muzeum najdete v oblasti bývalého Židovského města na dnešním Josefově. Metrem stačí dojet na stanici Staroměstskou, tramvají na zastávku Právnická fakulta.

Informace o události:

www.jewishmuseum.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více