Zámek Bílovec

Zámek Bílovec

Každý pořádný zámek má svou bílou paní. Ani zámek Bílovec není v tomto směru výjimkou. Duch hraběnky Fragsteinové v bílém hávu a s hlavou milovaného manžela v podpaždí prý bloudil zámeckými komnatami vždy, když rodině bíloveckých pánů hrozilo neštěstí. Setkání s takovou fešnou dámou by už stálo za to, co říkáte?

Během prohlídky zámku Bílovec však spatříte spíše portál s ušima, funkční točité schodiště či niku pro původní kachlová kamna. V zámecké kapli se nachází trio náhrobků Sedlnitzkých a Wagnerů, majitelů zámku. Stačí dorazit o květnovém či červnovém víkendu mezi 11 a 16 hodinou.

Na procházce zámkem Bílovec křížem krážem

Zámek v Bílovci vás na první pohled zaujme svou trojkřídlou patrovou budovou o půdorysu nepravidelného „U“ s okrouhlými nárožními baštami a mansardovou střechou. Dnešní působivou podobu získal v roce 1736 barokní přestavbou středověké tvrze, o které se poprvé jako o zámku psalo dvě staletí před tím při prodeji Janu Oderskému z Lidéřova.

Ve své moderní éře žije bílovický zámek bohatým společenským životem. Pořádají se v něm výstavy, koncerty, divadelní festivaly a další akce. Stálá expozice je zasvěcená rodu Sedlnitzkých z Choltitz. V areálu zámku najdete i letní kino, národopisné muzeum a kulturní centrum.

Z hotelu Mercure Ostrava Center se k zámku v Bílovci dostanete snadno po dálnici D1. Stačí odbočit na sjezdu 342 směr Fulnek.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více