Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem

Zahrady pod Pražským hradem, oáza klidu nad Prahou

Severní zahrady Pražského hradu – jako například Královská, Chotkovy sady nebo Jelení příkop – jsou sice svou rozlohou největší, avšak co do věhlasu a rozmanitosti se jim minimálně vyrovnají zahrady na jeho jižní straně. Víkendové odpoledne v jejich stínu během pobytu v Praze vás osvěží i pozitivně naladí.


Zahrady pod Pražským hradem se mohou rozdělit na dvě části. Západní, do níž patří Rajská zahrada, Hartigovská zahrada a zahrada Na Valech, je přímou součástí areálu Pražského hradu. Do východní, zvané také „palácové zahrady“, se řadí Ledeburská zahrada, Malá a Velká Pálffyovská zahrada, Kolovratská zahrada a Malá a Velká Fürstenberská zahrada.


Vypravte se za ledeburským Herkulem

Palácové zahrady pod Hradem zakládala bohatá šlechta od 16. století, kdy hradby na jižním svahu začaly postrádat obranný smysl. Jejich původní renesanční podoba byla po švédském vpádu za třicetileté války transformována na barokní. Ve spojení s pozdějšími úpravami a rekonstrukcemi vznikl rozsáhlý, jedinečný areál plný romantických zákoutí, malebných dekorací a úchvatných výhledů na hlavní město.


Nejzajímavějšími prvky v zahradách jsou socha Herkula v Ledeburské zahradě, tunelové schodiště se slunečními hodinami ve Velké Pálffyovské zahradě či dvoupodlažní gloriet ve Velké Fürstenberské zahradě. Významným rysem hradních zahrad je zvelebení význačným slovinským architektem Jože Plečnikem v období mezi světovými válkami.


Do zahrad pod Pražským hradem určitě zavítejte při ubytování v hotelu Accor Praha i vy. Jsou mezi sebou navzájem propojené a pro veřejnost otevřené od dubna do října.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více