Zahrady kolem Bratislavského hradu

Zahrady kolem Bratislavského hradu

Takřka celý prostor kolem Bratislavského hradu lemují zahrady a parky. Slouží jako příjemné místo odpočinku, romantických setkání a nádherných výhledů na panorama slovenské metropole. Z jižní strany je vymezuje nábřeží Dunaje, z východní Staromestská ulice s chrámem svatého Martina a ze severu hustá městská zástavba.

Nejvýznamnější částí areálu je zhruba jeden hektar veliká Barokní zahrada. Vybudovaná byla v roce 2016 podle historických nákresů zahradního architekta císařovny Marie Terezie. Její krásu dosvědčují sochy, fontána, 122 stříbrných lip, na 6 tisícovek zimostrázů a asi 1 500 dalších květin. Od zbytku hradního komplexu ji odděluje vysoká kamenná zeď.

Vybavení bratislavských hradních zahrad

Na rozsáhlé ploše zbývajících zahrad se nachází celá řada zajímavých objektů. Najdete zde kostel i sochu svatého Mikuláše, muzeum hudby Music Museum Bratislava, základy staveb z dob Velkomoravské říše či budovu Národní rady Slovenska. Samozřejmostí jsou lavičky, vodotrysky, pítka, sochařská výzdoba a další prvky.

K nejhezčím objektům celého hradu patří gotická Zikmundova brána, pocházející z doby přestavby hradu v první polovině 15. století. Dostanete se k ní uličkami z podhradí a po Zámeckých schodech.

hotelu Ibis Bratislava, ležícího přímo pod zahradami, se do nich dostanete velice rychle pěšky, stačí projít Mikulášskou ulicí. Z hotelu Mercure Bratislava musíte použít tramvaj, jízda však zabere jenom okolo 15 minut.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více