Zahrady Cismigiu Bukurešť

Zahrady Cismigiu Bukurešť

Slovo Cismigiu znamená v turečtině osobu projektující a stavící veřejné fontány. Rumunština si ho vypůjčila pro označení největšího veřejného parku v historickém centru Bukurešti. Vítejte v zahradách Cismigiu, místě stvořeném pro odpočinek a načerpání sil v srdci velkoměsta.

Založení a otevření parku v roce 1847 patří k důležitým okamžikům v dějinách Bukurešti. Vznikl v místech původního nevzhledného mokřadu Dura pod vedením německých odborníků v čele s Carlem Meyerem. A v jeho okolí se začala rozvíjet nová, rušná čtvrť.

Hlavní vchod do zahrad Cismigiu (Gradinile / Parcul Cismigiu) se rozkládá na bulváru Regina Elisabeta naproti radnici, druhý hlavní vchod vede z ulice Strada Stirbei Voda poblíž paláce Cretulescu. Nejbližší stanice metra Izvor (linka M3) se nachází asi 150 metrů jižně a zajišťuje dobrou dosažitelnost z hotelů Ibis, Mercure, Novotel a Pullman Bukurešť.

Zábava a aktivity v parku Cismigiu

Park obsahuje na ploše 16 hektarů spoustu míst k relaxaci. Najdete zde řadu romantických prvků, vodotrysky, pítka, skalky, lavičky, mostíky či dětská hřiště. Po umělém jezeře uprostřed areálu, napájeném kanálem z řeky Dambovity, se můžete projet na lodičce.

Dominantou městské zahrady Cismigiu je kruhová alej Rondul Roman. Zdobí ji kamenné busty dvanáctky význačných rumunských spisovatelů v čele s Mihaiem Eminescem, Ionem Creangou a Titem Maiorescem.

Dvojice památníků vzdává hold zahraničním vojákům padlým v Rumunsku za obou světových válek. Monumentul Eroilor Francezi od sochaře Iona Jaley oslavuje Francouze z první a Monumentul Eroilor Americani z roku 2002 od Remuse Botarry upomíná na Američany z druhé světové války.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více