WestEnd City Center

WestEnd City Center

Za vlajkovou loď nákupních galerií v Budapešti lze považovat WestEnd City Center u historického nádraží Nyugati pályaudvar. Pyšní se vynikající dostupností, nápaditou architekturou, stovkami prodejních jednotek, pestrými službami a kupodivu i vodopádem, který je s 20 metry nejvyšší v Maďarsku.

Slavnostní otevření obchodního střediska WestEnd City Center proběhlo 12. listopadu 1999 po rekordně krátkých 370 dnech výstavby. Jeho koncepce, architektura i provedení se brzy dočkalo řady ocenění v čele s cenami ICSC a FIABCI Prix d'Excellence Grand Prix.

hotelů Mercure, Novotel, Ibis a Sofitel Budapešť se k němu snadno dostanete autem, tramvají i metrem (stanice Nyugati pályaudvar na modré lince M3).

Relaxujte na střeše obchodní galerie WestEnd City
Komplex WestEnd City Center, táhnoucí se podél bulváru Váci út v délce takřka 500 metrů, zabírá celkovou plochu zhruba 5 hektarů. Vešlo se na ně přes 400 obchodů, 40 gastronomických provozů, spektakulární fontána nebo multikino CinemaCity WestEnd se 14 sály.

Samostatnou kapitolu tvoří rozsáhlá střešní zahrada s dětským hřištěm, lavičkami, sochami a tisícovkou květin, keřů a stromů. Vytváří originální rekreační park uprostřed rušného velkoměsta a prostor pro spoustu zajímavých společenských akcí (v zimě tu např. funguje ledové kluziště). Z části dokonce zakrývá sousední vlakové nádraží.

Multispolečenské centrum WestEnd City Center ukrývá notoricky známé obchody (Hervis Sport, obuv Deichmann, spodní prádlo Triumph, oděvy Adidas či parfumerie Douglas), ale též množství ryze maďarských značek. Milovníci dobrého jídla si můžou vybrat mezi rychlým občerstvením (KFC, Burger King) i zážitky pro skutečné gurmány.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více