Vyhlídková věž Nové radnice

Vyhlídková věž Nové radnice

Vyhlídková věž Nové radnice – Ostrava z ptačího pohledu

Vystoupáte-li na vrchol vyhlídkové věže Nové radnice v Ostravě, naskytne se vám nejen úžasný rozhled, ale zároveň si též můžete připomenout rekordy a zajímavosti, jimiž se tato jedinečná konstrukce pyšní. Ověřte si při pobytu v hotelu Mercure sami, že jich není málo.

Ostravská Nová radnice, nejrozsáhlejší tuzemský radniční areál, je zásluhou své 86 metrů vysoké věže nejvyšší stavbou tohoto druhu u nás. S výškou 51 metrů se v dobách první republiky stejným primátem pyšnil též zdejší rychlovýtah. Úctyhodnými rozměry se mohou pochlubit i půltunové věžní hodiny s ciferníkem o průměru tři a půl metru a ručičkami o délce 175 centimetrů!

Rozhlédněte se po severní Moravě

Ocelová vyhlídková věž, zřejmě nejznámější ostravská dominanta s 45 tisíci návštěvníků ročně, váží 155 tun a kvůli nestabilnímu podloží stojí na speciální železobetonové desce. Na výstavbě celého komplexu, který měl odkazovat na slavný palác Signorie ve Florencii, se podíleli architekti František Kolář, Jan Rubý a Karel Kotas. Otevřena byla v roce 1930.

Využijte ubytování v Ostravě a vychutnejte si panoramatický výhled z výšky 73 metrů na Poodří, Beskydy včetně Lysé hory a blízké Polsko. Jako na dlani samozřejmě budete mít celou moravskoslezskou metropoli, ovšem při dobrých povětrnostních podmínkách také Jeseníky i s Pradědem. A to se pata věže nachází pouhých 210 metrů nad mořem!

Je jasné, že takovou výraznou krasavici – v noci navíc pěkně osvícenou – lze jen těžko přehlédnout. Zvláště, když to k ní z hotelu Mercure Ostrava na Husově náměstí máte doslova jenom pár kroků. Novoradniční vyhlídková věž na Prokešové náměstí v Ostravě je pro veřejnost otevřena po celý rok, denně od 9 do 17 hodin, mezi březnem a říjnem až do 19 hodin.

Informace o události:

Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více