Velký Meder

Velký Meder

Původně to byl Nagymegyer, za komunistů Čalovo a teprve od roku 1990 si užívá své aktuální pojmenování Veľký Meder. Po celém Slovensku získal popularitu díky zábavně-lázeňskému komplexu Thermal Corvinus na jižním okraji obce. O důvod víc vyrazit sem během ubytování v Bratislavě za aktivně prožitým odpolednem.

Veľký Meder leží kousek od Dunaje na úplném jihu Slovenska v okrese Dunajská Streda (na pomezí Trnavského a Nitranského kraje). Z bratislavských hotelů Ibis a Mercure to sem je zhruba 65 kilometrů, tedy asi dvakrát více než například z maďarského Györu.

Termální koupaliště Velký Meder
Do Velkého Mederu, přestože tam stojí římskokatolický kostel sv. Mikuláše a kaplička Sedmibolestné Panny Marie (oba z počátku minulého století), se rozhodně nejezdí za památkami. Jeho hlavní atrakcí je celoročně otevřené koupaliště využívající zdejší termální prameny s teplotou vody 27 až 38 stupňů. Její léčivé vlastnosti se využívají k léčbě onemocnění kloubů, páteře a svalstva.

Základem velkomederských lázní je osmička venkovních bazénů, velký krytý bazén atypického tvaru o ploše 300 metrů čtverečních a polokrytý sedací bazén s horkou vodou. Druhou významnou část tvoří wellnessový areál se saunovým světem, masážemi, soláriem, perličkou a kosmetickým salónem.

Děti si užijí herní bazénky, množství tobogánů, klouzaček a další zábavy včetně Želvího hradu a lanového parku Tarzania. Na sportovce čeká několik hřišť (tenisový kurt, plážový volejbal apod.). Nechybí ani doplňkové služby jako restaurace, kavárna, bar nebo parkoviště.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více