Valdštejnská zahrada

Valdštejnská zahrada

Jeden z nejmocnějších šlechticů své doby Albrecht z Valdštejna natolik zpychnul, že plánoval velkolepostí svého nového paláce zastínit dokonce i Pražský hrad. Základ areálu tvoří Valdštejnská zahrada, druhá největší v centru naší metropole. Jedná se o úžasné místo k procházkám během pobytu v Praze.

Valdštejnská zahrada se skví v severovýchodní části Malé Strany přímo pod hradním komplexem. Její hranice vymezují ulice Valdštejnská, Letenská a Tomášovská, hlavní vstup se nachází pod Klárovem u stanice metra Malostranská. Pro veřejnost je otevřena denně od 10 do 18 hodin a zdarma.

Valdštejnský palác (dnes sídlo senátu ČR), jízdárnu a zahradu budovali v letech 1623 až 1630 význační stavitelé jako Andrea Spezza, Niccolo Sebregondi a Giovanni Battista Pieroni (považovaný za generálního architekta). Zahrada, jejíž ráz výrazně ovlivnil samotný Albrecht z Valdštejna, vytváří v rušném centru za svými mohutnými zdmi oázu klidu a ticha.

Co také spatříte na toulkách Valdštejnskou zahradou

Okouzlující Valdštejnské zahradě dominuje Sala Terrenna, na svou dobu unikátní otevřená stavba s pestrou výzdobou a umělou krápníkovou stěnou. Významná je i sbírka barokních soch od Adriana de Vriese, ztvárňujících kromě antických bohů též Herkula bojujícího s Kentaurem.

Jedinečnou atmosféru parku francouzského typu dodává Valdštejnské zahradě rozmanitá flóra a fauna včetně pávů a voliér s výry. Nechybí lavičky ani bazén s kapry koi, zřejmě nejkrásnějšími okrasnými rybami světa. V letní sezóně se tady konají kulturní akce a někdy výstavy pořádané Národní galerií.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více