Techmania Science Center

Techmania Science Center

Techmania Science Center

Víte, jak dlouho musíte běžet, abyste spálili tabulku čokolády? Chcete si vytvořit vlastní tsunami? Skočíte dál než blecha? Na tyto a ještě mnohem více otázek naleznete odpovědi v plzeňském Techmania Science Centru. Vezměte s sebou své děti a vydejte se sem během pobytu v hotelu Ibis Plzeň.
Originální zábavně-naučný prostor Techmania Science Center vyrostl v rekonstruovaných bývalých halách továrny Škoda roku 2008. Od té doby si tady vědecké zákonitosti a technické vymoženosti vyzkoušelo hravou formou v praxi tisíce návštěvníků. Otevřeno je celoročně každý den a trolejbusem dojedete do TSC přímo od našeho hotelu Ibis.

Zopakujte si Pythagorovu větu

Rozlehlá plocha centra je rozdělena do řady expozic podle oborového zaměření. „Edutorium“ obsahuje kopu interaktivních exponátů demonstrujících základy fyziky, chemie a matematiky, „Filmohraní“ vás zavede do pozadí vzniku audiovizuální tvorby, „Malá věda“ je určena pro nejmenší vědátory a tak by se dalo dlouho pokračovat.
Zcela samostatnou kapitolu tvoří 3D Planetárium, už jenom kvůli němu se vyplatí v průběhu ubytování v Plzni do Techmanie zavítat. Projekce jako „Pijeme vodu z komet?“, „Jsme vetřelci“ nebo „Sám ve vesmírné dáli“ vás jako mávnutím kouzelného proutku odnesou tisíce světelných let daleko. Unikátní zařízení Science On a Sphere, jedno z mála v Evropě, navíc umožňuje projekce na dvoumetrový globus.

Z hotelu Ibis Plzeň na skok za pohybem zemských desek

Pokud vás omrzí ráj hlavolamů „MáToHáček“, báječný svět „Pod hladinou“ či ďábelští „Chemistři“, můžete experimentovat v chemické, fyzikální a biologické laboratoři, tvořit v dílnách nebo si prohlédnout legendární Entropu. A každý den je program Techmania Science Centra osvěžen řadou vědecko-technických show, které vás dokonale vtáhnou do děje.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více