Svět techniky Ostrava

Svět techniky Ostrava

Schola ludus? Jan Ámos Komenský by měl při návštěvě projektu Svět techniky v severomoravské metropoli radost, jelikož právě tady se jeho přístup „škola hrou“ stává skutečností. Chcete-li si osahat zákony, rovnice a vědecké postupy v praxi, určitě se tady zastavte během vašeho pobytu v Ostravě.

Svět techniky se ukrývá v srdci průmyslového areálu Dolní oblast Vítkovice. A do koncepce jedinečné technické památky zahrnující rozhlednu Bolt Tower či multifunkční aulu Gong zapadá dokonale. Velkou měrou se na tom podílí i fakt, že všechny uvedené stavby má na svědomí architekt Josef Pleskot.

Budova ostravského Světa techniky vás zaujme už na první pohled. Její dominantou je prosklená čelní fasáda o délce 125 metrů, složená ze 150 zrcadlových tabulí vážících celkem 115 tun. A co teprve uvnitř! V expozicích Svět vědy a objevů, Dětský svět, Svět přírody a Svět civilizace se nebudete nudit vy ani vaše ratolesti. Nechybí 3D kino, Divadlo vědy a zóna pro rozmanité dočasné výstavy.

Nezapomeňte ani na Malý svět techniky

Dlužno ještě dodat, že součástí komplexu je také Malý svět techniky U6 v sousední budově bývalé VI. Energetické ústředny. Tvoří ho osmička tematických expozic inspirovaných světem Julese Verna (Cesta do středu země, Tajemství ocelového města, Cesta kolem světa za 80 dní, Robur dobyvatel, Pán světa, Ze Země na Měsíc, Plující město a Zmatek nad zmatek).

Science and Technology Center Svět techniky je otevřený po celý rok. Nachází se kousek od ostravského centra u frýdecko-místecké výpadovky. Z hotelu Mercure Ostrava se sem bez problémů přepravíte osobním vozem i hromadnou dopravou (tramvaj č. 2 a 12).

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více