Stromovka, park plný stromů a zábavy

Stromovka, park plný stromů a zábavy

Její plánek může někomu připomenout velkou rybu plující směrem na východ. Zvláště, pokud do něho zahrnete i areál navazujícího Výstaviště a obou železničních tratí, které ji lemují ze severu a z jihu. Nejenom díky tomu je Stromovka mimořádným místem, kde se během pobytu v Praze vyplatí strávit jedno příjemné odpoledne.

Fakt, že Stromovka je pouhým zlidovělým označením pro Královskou oboru, v tuto chvíli vůbec není podstatný. Založil ji (zřejmě) roku 1268 Přemysl Otakar II. a místo, které zvolil, je pro dnešní oddechový park naprosto ideální. Hlučné komunikace ji míjí, proto si v ní budete připadat jako ve skutečné lesní oáze. Od Císařského ostrova ji odděluje plavební kanál Vltavy, po zdejší pěší lávce se navíc pohodlně dostanete k Trojskému zámku a zoologické zahradě.

 

Ve Stromovce si odpočinete

Málokoho při toulkách Stromovkou napadne, že takřka v polovině pod ní vede Bubenečský tunel, součást městského okruhu. Ostatně dopravit se sem snad nemůže být snazší. V blízkém dosahu Stromovky stojí hned pětice vlakových stanic (nádraží Praha-Holešovice a zastávky Bubny, Dejvice, Holešovice a Podbaba), dvě stanice metra (Hradčanská a Nádraží Holešovice) a tři autobusové zastávky.

Můžete sem přijet i lodí (k přístavišti Císařský ostrov plují parníky z přístaviště Na Františku) nebo autem (ideální je zaparkovat u sportovní haly Tipsport arena). Tramvaj dokonce zajíždí až do Královské obory (do roku 1941 jezdila do jejího nitra, důkazem budiž současná restaurace Vozovna).

K dalším zajímavým objektům ve Stromovce patří renesanční Místodržitelský letohrádek, Šlechtova restaurace, domek u Rudolfovy štoly a především Planetárium Praha. Celý areál v úpravě anglického parku je doslova prošpikovaný rybníčky, dětskými hřišti, piknikovými místy, altánky, sochami, nechybí venkovní posilovna a dokonce ani psí louka.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více