Strašné Muzeum strašidel Plzeň

Strašné Muzeum strašidel Plzeň

Už jste se někdy skutečně báli? Báli jste se tak, že jste ústa strachem nemohli zavřít (či naopak)? Tvrdíte-li, že nikoliv, buďte si jisti, že vlasy se vám na hlavě hrůzou zježí při prohlídce plzeňského Muzea strašidel… Nebo se alespoň královsky pobavíte.

Metropole západních Čech je svou strašidelnou pakáží proslavená. Roztodivnou chátrou zahrnující duchy, čerty a všelijaké další příšery jsou prý tady prolezlé všechny domy, stoky i stavení. Daří se jim zvláště na půdách a ve sklepeních. Není proto náhodou, že Muzeum strašidel se usídlilo právě tam, v podzemí dávného hostince.

Hrůzu nahánějící velbloud i bytosti ze záhrobí

Připravte se na hororovou, zároveň však naučnou procházku historií plzeňských bubáků, na výpravu do světa pohádek, kouzel a fantazie. V působivě zpracovaných expozicích se potkáte s mytickým knížetem Radoušem, ohnivým psem i proslulým Saracénským čertem. Toho posledního se však vlastně vůbec nemusíte bát…

Vytříbenou společnost vám budou dělat vodníci, umrlci, ježibaby, kostlivci, draci a další fešáci. Těšit se můžete nejenom na to, až konečně opustíte tohle místo zapáchající sírou a čarodějnými lektvary, ale i na roztomilé doprovodné kresby plzeňského komiksového kreslíře jménem Vhrsti. Když však odsud neutečou vaše děti, vy byste mohli zatnout zuby a také to bez jekotu vydržet…

Muzeum strašidel Plzeň se nadechuje k pořádnému hejkalímu zakvílení na náměstí Republiky v samém srdci Plzně. Otevřeno je po celý rok od 10 do 18 hodin a základní vstupné činí 80 korun. Z hotelu Ibis Plzeň se sem beze strachu a beze spěchu dostanete trolejbusem, jehož zastávka je od muzea vzdálená asi 10 minut chůze.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více