Sigmondova stezka u Plzně

Sigmondova stezka u Plzně

Co spojuje Kamenný rybník, americké borovice, Kolomaznou pec, smrk Troják a Petrovskou díru? Jedná se o některé z 15 zastávek Sigmondovy stezky vinoucí se rekreační oblastí Boleveckých rybníků na severním okraji západočeské metropole. Ubytování v Plzni je ideální příležitostí k jejímu poznání.

Okruh Sigmondova stezka o délce 7 kilometrů lze projít kolem tří hodin a je vhodný i pro děti. Na naučné trase, pojmenované na počest Josefa Sigmonda (význačné osobnosti plzeňského lesnictví na začátku 20. století), však můžete strávit celý den. Zajímavých míst na ní najdete více než dost.

Ke startu Sigmondovy stezky (otevřena byla v roce 1998) na sídlišti Bolevec se z hotelu Ibis Plzeň dostanete dobře autem i městskou dopravou. Začíná totiž u konečné stanice tramvají Košutka, v jejímž blízkém okolí se zároveň nachází několik parkovišť.

Co uvidíte na Sigmondově stezce

Hned na tramvajové zastávce stojí úvodní panel naučného okruhu „Šídlovský vrch“. Druhá zastávka „U Ledárny“ připomíná historii plzeňského ledování, třetí „Petrovka“ vás seznámí s přírodní rezervací mokřadního ekosystému v nivě Boleveckého potoka.

Další stanoviště se věnují přírodním výtvoru okrouhlík, památnému smrku Troják v Lánech nebo experimentálním smrkovo-klečovým porostům. Na závěr se Sigmondovou stezkou projdete kolem Šídlovského rybníka a rezervací Kamenný rybník s řadou vzácných rostlinných i živočišných druhů.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více