Senec

Senec

Díky četným možnostem oddechu a rychlému spojení dálnicí D1 patří Senec k vyhledávaným cílům víkendových výjezdů obyvatel hlavního slovenského města. A nejen jich – během ubytování v Bratislavě se sem můžete vypravit i vy.

Senec má kolem 20 tisíc obyvatel a nachází se asi 15 kilometrů východně od bratislavského letiště M. R. Štefánika. Z hotelů Ibis a Mercure se do něj dostanete nejen po dálnici, ale také vlakem a zřejmě nejpohodlněji po hlavní silnici č. 61.

Senecká jezera a další lákadla
Hlavní seneckou atrakci představuje areál Slnečného jezera, které za svůj vznik vděčí těžbě štěrku k výstavbě železnice z Bratislavy do Galanty v roce 1845. Pod názvem Slovenské Tahiti se 1 kilometr čtvereční velká vodní plocha začala používat roku 1919 a dnes zahrnuje kromě pláží s klouzačkami také rozmanitá sportoviště, model pirátské lodě či vyhlídkovou věž.

Na severním břehu jezera vyrostl moderní akvapark s několika tobogány, wellness zónou a velkým bazénem. Do celodenního výletu do Sence lze zakomponovat i návštěvu unikátního zooparku Oáza sibiřského tygra v Kostolné pri Dunaji s desítkami velkých šelem.

V Senci najdete mimo rozmanitou zábavu i řadu historických staveb. Doslova z nich vyčnívá gotický kostel sv. Mikuláše, za vidění však stojí i renesanční památky Pranýř a Turecký dům. Tzv. Velký Stift založila jako nápravný ústav pro ženy Marie Terezie. Dům smutku a neorománská hrobka Poórovcov pocházejí z konce 19. století, ještě novější jsou synagoga a památník I. a II. světové války.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více