Rusalka

Rusalka

Rusalka, éterická balada na prknech Národního divadla

Tklivé, za srdce chytající árie, romantická krajina ozářená nočním měsícem a především bolestný příběh nenaplněné lásky charakterizují Rusalku, nejslavnější operu Antonína Dvořáka. Z hotelu Accor se na ni můžete do pražského Národního divadla vypravit dokonce za dvěma verzemi. Litovat nebudete ani v jednom případě.


Představovat klasickou pohádku Rusalka, jejíž libreto napsal s mnoha odkazy na Erbena i Andersenovu klasiku Malá mořská víla básník Jaroslav Kvapil, je asi zbytečné. Hned po své premiéře v roce 1901 se zařadila mezi klenoty české kultury a od té doby se dočkala mnoha povedených nastudování u nás i v zahraničí.


Tuzemská nejvýznamnější scéna v současnosti nabízí hned dvě provedení tohoto Dvořákova vrcholného díla o tragickém vztahu mezi krásnou vodní žínkou Rusalkou a lehkověrným princem. Využijte pobytu v Praze a zařaďte jedno z nich do svého kulturního programu.


Podlehněte měsíčku na nebi hlubokém

V Hudebním divadle Karlín se již více než deset let hraje Rusalka pod taktovkou úspěšného filmového režiséra Zdeňka Trošky. Na realizaci opery spolupracují další význační umělci jako dirigent Jan Chalupecký, autor scény Milan Ferenčík nebo choreografka Dana Morávková. V hlavních rolích excelují Jitka Burgetová (Alžběta Poláčková, Pavla Vykopalová) a Peter Berger (Aleš Briscein, Tomáš Černý, Luciano Mastro, Richard Samek).


Rusalka zpracovaná režisérem Jiřím Heřmanem a mladým dirigentem Jakubem Hrůšou na staré scéně Národního divadla je stejně působivá, dramatická a dojímavá. Postavy krásné Rusalky a vášní rozpolceného prince zde ztvárňují Dana Burešová (Maria Kobielska) a Peter Berger (Aleš Briscein, Valentin Prolat, Richard Samek).


Obě představení se hrají pouze několikrát do roka, proto s rezervací vstupenek rozhodně neváhejte!

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více