Rozhledna Sylván

Rozhledna Sylván

Původně (od roku 2000) to byla obyčejná ocelová věž telekomunikačního operátora, později (v roce 2003) se proměnila v rozhledové místo s výhledem široko daleko. Rozhledna Sylván sice neoplývá krásou, ani technickými finesami, zato poslouží jako dobrý výletní cíl při průzkumu nejbližšího plzeňského okolí.

Z vyhlídkové plošiny rozhledny Sylván ve výšce 23 metrů nad okolním terénem budete mít Plzeňsko (včetně zříceniny Radyně, Litic a Skvrňan) jako na dlani. Při dobré viditelnosti uvidíte po zdolání 122 schodů také Brdy, Švihovskou vrchovinu, Český les, Šumavu včetně Velkého Javoru a dokonce i Slavkovský les na západě.

Kde najdete Sylvánskou rozhlednu
Rozhledna Sylván se tyčí jenom kousek od vršku stejného jména s nadmořskou výškou 414 metrů. Je to mezi sídlištěm Košutka a obcí Radčice na severozápadním okraji Plzně, pár minut jízdy autem ze zoologické zahrady a dinoparku. Z hotelu Ibis Plzeň sem dojedete za slabou půlhodinku.

Ideální je zaparkovat u hypermarketu Globus a vydat se po zelené turistické značce. Odbočka k rozhledně vede po 1 100 metrech. Navíc můžete dál pokračovat až k přírodní památce Čertova kazatelna s roztodivnými skalními útvary, případně se zajít podívat na blízkou vodní kaskádu Radčická skluzavka a na skálu Kozí pec.

Otevírací doba rozhledny Sylván je od dubna do září vždy v pátek odpoledne a o sobotách a nedělích od 10 do 18 hodin. K dispozici je i stánek s občerstvením, nástěnná mapa a stojan na kola.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více