Rozhledna Kanihůra u Bílova

Rozhledna Kanihůra u Bílova

Jihozápadní okolí Ostravy sice není nijak vyhlášenou turistickou lokalitou, přesto by bylo chybou ji šmahem vyloučit z plánů na hezký výlet. Vydat se můžete například na rozhlednu Kanihůra, z níž i přes nízkou nadmořskou výšku dohlédnete pěkně daleko.

Kruhový rozhled z ocelové plošiny 26 metrů nad okolním terénem umožňuje kochat se krásou Beskyd, Javorníků, Hostýnských a Oderských vrchů, Nízkého Jeseníka, Moravské brány s Helfštýnem i nezaměnitelnou poetikou Ostravy. Vrcholek Kanihůra přitom dosahuje pouhých 345 metrů nad mořem.

Seznamte se s Kanihůrou

Rozhlednu, vybudovanou v roce 2006 na železobetonové věži telekomunikačního operátora, najdete uprostřed trojúhelníku, tvořeného městečky Bílovec, Fulnek a Studénka. V každém z nich vás čeká něco zajímavého: Bílovec se pyšní stejnojmenným zámkem, Fulnek památníkem Jana Ámose Komenského a Studénka jedinečným Vagonářským muzeem.

Z Kanihůry, dostupné po zdolání 137 schodů, se můžete vypravit i na túru do blízké Vítkovské vrchoviny (nejvyšší bod Hůrka, 529 metrů). Schovává se v ní zachovaný větrný mlýn u Bravinného – Dolního Nového Dvora či další pěkná rozhledna Šance.

Rozhledna Kanihůra je v provozu po celý rok kromě období mezi prosincem a březnem. S výjimkou pondělí má otevřeno vždy minimálně od 11 do 18 hodin. Za nádherný výhled dají dospělí jenom 20 Kč. Autem sem z hotelu Mercure Ostrava dojedete za slabou půlhodinu.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více