Romeo a Julie

Romeo a Julie

Představení Romeo a Julie v Národním divadle v Praze

Mohl vůbec William Shakespeare při psaní divadelní hry Romeo a Julie na sklonku 16. století tušit, jakého fenomenálního úspěchu se v budoucnu dočká? Možná ano, avšak ani ve snu ho zřejmě nenapadlo, že asi nejslavnější milostná tragédie všech dob se jednou bude v pražském Národním divadle hrát najednou ve dvou provedeních. Je jenom na vás, které si během ubytování v Praze vyberete vy.


Přestože je příběh dvou veronských milenců starý a notoricky známý, stále znovu a znovu provokuje umělce k novému ztvárnění a diváky dojímá svou vášní, opravdovostí a fatalitou. Národní divadlo jej nastudovalo v baletní i operní verzi a v obou případech se můžete těšit na mimořádný kulturní zážitek.

Najděte si čas na Romea a Julii

Zvláště balet Romeo a Julie má k českým zemím specifický vztah: hudbu k němu totiž složil Sergej Prokofjev a po řadě peripetií se jeho světová premiéra uskutečnila na konci roku 1938 v Brně. Teprve později se začal hrát i v petrohradském Mariinském divadle. Nová pražská verze, režírovaná Petrem Zuskou a dirigovaná Václavem Zahradníkem, se stala jednou z nejúspěšnějších inscenací ND v poslední době, o čemž svědčí i několik prestižních cen Thálie.

Opera Romeo a Julie se hraje nastudovaná ve francouzském originále Julese Barbiera a Michela Carré, který výtečně doplňuje geniální zhudebnění Charlese Gounoda. Režie slovenské performerky Slávy Daubnerové navazuje na poslední zpracování Jozefa Bednárika i na premiérové uvedení pod taktovkou Bedřicha Smetany před 130 lety.

hotelu Accor se za velkou láskou Romea a Julie můžete vypravit do historické budovy Státní opery mezi Hlavním nádražím a Národním muzeem. V hlavních rolích baletu alternují Alina Nanu, Andrea Kramešová, Magdaléna Matějková a Morgane Lanoue jako Julie a Ondřej Vinklát, Francesco Scarpato, Guido Sarno, Matěj Šust a Giovanni Rotolo v roli Romea. V opeře se s Julií setkáte v podobě Kateřiny Kněžíkové, či Jany Šrejma Kačírkové, Romea ztvárňuje Aleš Briscein, nebo Martin Šrejma.

Informace o události:

www.narodni-divadlo.cz

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více