Quadrio

Quadrio

Umístění v samotném srdci hlavního města, přímé napojení na metro, pohyblivá socha Franze Kafky, spousta obchodů a restaurací… Shopping station Quadrio má rozhodně co nabídnout. Nejmladší obchodní centrum v Praze se veřejnosti otevřelo 14. října 2014.

Ještě před tím však Quadrio muselo podstoupit archeologický výzkum, zatěžkávací zkoušky a kritiku ze strany veřejnosti.

Archeologové při jeho výstavbě objevili gotické sklepy, které způsobily zmenšení podzemního parkoviště na 250 míst. Při 21 zkušebních průjezdech vlakových souprav stanicí metra Národní, nad kterou Quadrio stojí, statici měřili vibrace v komplexu. A k připomínkám laiků, že stavba zhyzdila a zabrala volný prostor v historickém jádru, se přidali také odborníci – vybojovala bronzovou příčku v soutěži „Skleněné peklo posledního čtvrtstoletí“.

Kafka a další zajímavosti v OC Quadrio
To však nic nemění na faktu, že Quadrio nabízí během pobytu v Praze široké spektrum obchodů, gastronomických zařízení a dalších služeb. Ve čtyřech patrech (z toho dvou v podzemí) najdete obchodní galerii s plochou 8 500 metrů čtverečních, šedesátkou prodejních jednotek a výzdobou v podobě plastik designéra Maxima Velčovského. Nechybí knihkupectví NeoLuxor, supermarkety Delmart a Billa, hračkářství Sparkys nebo restaurace Polpo.

Nákupní středisko Quadrio je propojeno se sousedním obchoďákem Tesco My. Další části areálu ukrývají kanceláře s terasou odhalující pohled na Pražský hrad a také třináctku luxusních bytů.

Specialitu prodejní stanice Quadrio tvoří pohyblivá socha hlavy spisovatele Franze Kafky. Plechovou atrakci o 42 patrech dosahujících výšky 10,6 metrů navrhl sochař David Černý. Prohlédnout si ji můžete v malém parčíku, na který při výstavbě též zbylo místo.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více