Přírodní park Hostivař

Přírodní park Hostivař

Musel to být roku 2010 zvláštní pohled, když se v rámci odbahňovacích prací po letech (přesněji po 46) na vzduch znova dostaly trosky Mouchova mlýna. Zbořen – jako jediná budova – byl v souvislosti s napouštěním nově vybudované Hostivařské přehrady mezi roky 1962 a 1964. Dnes se nad ním opět leskne vodní hladina největší pražské nádrže, která je srdcem přírodního parku Hostivař-Záběhlice.

Park vznikl zalesněním okolních svahů jako náhrada po zatopení údolí Botiče, v němž tehdy Hostivařská přehrada vyrostla. Výsledkem je unikátní území o rozloze několika desítek hektarů, obklopené ze všech stran rušnou metropolí, ve kterém obyvatelé i návštěvníci hlavního města najdou klid, dotek přírody i řadu příležitostí k aktivnímu odpočinku.

Vydejte se do Hostivaře za pohybem

U jižních břehů populárního „Hostíku“ se nachází dvojice pláží, z nichž jedna je zasvěcena nudistům. Oblastí prochází červená turistická trasa s odbočkou ke keltskému hradišti Šance a několik cyklotras. Naučná stezka Povodím Botiče vede od přírodní památky Pitkovická stráň až k 110 metrů dlouhé hrázi přehrady.

Jedinečnost přírodního parku Hostivař tkví ve vysoké koncentraci lokalit vhodných k rozmanitým aktivitám. Najdete zde množství altánků a přístřešků, lanové centrum, venkovní posilovny a řadu dětských hřišť. V zookoutku žijí kozy, mufloni, srnky a jiná zvěř. Součástí hostivařského areálu je trojice retenčních nádrží a navazují na něj i sportoviště jako tenisové kurty či minigolf.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více