Přehrada České údolí

Přehrada České údolí

Vydáte-li se z Plzně tzv. Českým údolím kolem Památníku obětem zla, romantické Luftovy zahrady a rozlehlého Borského parku, zastaví vás nakonec 106 metrů široká a 13 metrů vysoká hráz Borské přehrady. Tak se též říká vodní nádrži České údolí, významnému krajinotvornému prvku a centru rekreace na jihu západočeské metropole. Najdete ji jenom kousek od hotelu Ibis.

Stavba přehradního díla na řece Radbuze proběhla mezi roky 1969 a 1973. Zabírá plochu 151 hektarů a dosahuje maximální hloubky necelých 8 metrů. K jeho hlavním funkcím patří ochrana před povodněmi, v posledních letech se zde také vyrábí elektřina.

Vykoupejte se v jezírku Škodalandu

Od roku 2011 slouží na březích Českého údolí veřejnosti sportovní areál Škodaland. Kromě vodních hrátek v přehradě můžete využít koupací jezírko, minigolfové hřiště, plochu na fotbal a plážový volejbal, in-line dráhu či rozsáhlý skate park. Nechybí dětské hřiště, koutek pro seniory s cvičebními prvky, restaurace, šatny ani toalety.

Multifunkční komplex míjí naučná stezka Údolím Radbuzy. Ze severní strany lze velkou část vodního díla České údolí obejít po žluté turistické značce. Příjemnou trasu lesem doplňují odpočinkové altánky a také Pohádková naučná stezka. Nad začátkem přehrady se ukrývají zbytky zříceniny hradu Litice.

K Českému údolí můžete z hotelu Ibis Plzeň dojet autobusem (zastávky Věznice Bory a U Přehrady), nebo vlakem (zastávka Plzeň-Valcha). Nejrychlejší to je samozřejmě autem, parkovat lze u Škodalandu a na řadě jiných míst.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více