Pražský hrad

Pražský hrad

Pražský hrad

Na vrchu Opyši stojí náš nejvýznamnější, ve světovém měřítku dokonce největší starobylý hrad vůbec. Je tak rozlehlý, že má vlastní ulice, zahrady i požární stanici. Netušíte, o kterou pamětihodnost se jedná? Možná budete překvapeni, ale stačí si z hotelu Accor udělat procházku na Pražský hrad.
Hrad je sídlem českého prezidenta, místem odpočinku českých králů i uložení korunovačních klenotů, dějištěm mnoha významných historických událostí a patří k našim nejnavštěvovanějším památkám. K jeho zevrubné prohlídce byste potřebovali několik dní, tolik zajímavých prostorů a věcí nabízí. Nejlépe se k němu dostanete po Starých zámeckých schodech od stanice metra Malostranská.

Užijte si královský pobyt v Praze

Srdcem Pražského hradu je bezesporu Katedrála svatého Víta založená Karlem IV. roku 1344. Ukrývá mimo jiné kapli svatého Václava, mozaiku Posledního soudu, ostatky císaře Rudolfa II. či největší tuzemský zvon Zikmund. Podle pověsti svatovítské zvony mění svůj zvuk podle nálady v českém národě. Dobře je poslouchejte, až se rozezní…
Projděte si během ubytování v Praze i jiné význačné památky na Pražském hradě jako Baziliku svatého Jiří s dvěma bílými věžemi, královské paláce, věž Daliborku nebo Lobkovický palác. V Jízdárně Pražského hradu se konají prestižní výstavy a ve Vladislavském sále skládá slavnostní slib naše hlava státu.

Sochy, studny, terasy a jiné hradní drobnůstky

Hradní areál je opravdu rozsáhlý, proto v něm najdete řadu dalších objektů vhodných k návštěvě. Patří k nim renesanční skvost Letohrádek královny Anny zvaný též Belvedér, sousoší Souboj Titánů, Orlí kašna i Jelení příkop. Zcela samostatnou kapitolou je unikátní Zlatá ulička, původně bydliště hradních střelců.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více