Pražské Jezulátko, malý zázrak v srdci Prahy

Pražské Jezulátko, malý zázrak v srdci Prahy

Pavel Gallo byl mimořádně zbožný muž, věrný služebník katolické církve a v chrámu Panny Marie Vítězné na Malé Straně pracoval jako kostelník 20 let. Nikoho ani nenapadlo, že by právě on mohl být hlavním podezřelým z krádeže Pražského Jezulátka, k níž došlo 1. srpna 1961…

Slavné Jesulus Pragensis se sice později za podivných okolností našlo, ovšem stín pochybností nad podivínským Slovákem zůstal napořád. Nikdy nedopadeným zlodějům možná pomáhal, snad kradl sám, neboť na sošku se až nezdravě fixoval, třeba byl tak zmatený, že už nedokázal své představy odlišit od reality. To již nikdo nezjistí, Pražské Jezulátko si však naštěstí během ubytování v Praze prohlédnout můžete.

Uctívejte ho a dobře se vám povede

Legenda říká, že sošku do Prahy přivezla neznámá Španělka, obdarovaná svatou Terezií od Ježíše. Ta ji získala od mnicha, který ji vymodeloval na základě zázračného zjevení malého Ježíška.

Pražské Jezulátko bylo opravdu stvořeno nejspíše v polovině 16. století, avšak do Prahy se dostalo díky Polyxeně z Lobkovic až roku 1603, kdy ho dostala od své španělské matky. O 25 let později šlechtična ovdověla a sošku věnovala řádu bosých karmelitánů. Tak se Bambina di Praga, jemuž jsou připisovány zázračné schopnosti, dostalo do kostela Panny Marie Vítězné a svatého Antonína Paduánského. Tam je k vidění dodnes.

Dveře kostela jsou otevřeny denně od 8.30 do 19 hodin. Z hotelů Ibis a Novotel se k němu snadno dostanete městskou hromadnou dopravou, tramvajová zastávka Hellichova je přímo u svatostánku.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více