Plzeňské historické podzemí

Plzeňské historické podzemí

Už jste někdy stáli v lednici? Toulali se labyrintem podzemních chodeb? A svírali při tom v ruce Pivěnku? Spoustu podobných zážitků na vás čeká v prostorách plzeňského historického podzemí, jehož 800 metrů dlouhá část je zpřístupněna i široké veřejnosti.

Připravte se na slušnou porci dobrodružství. Upozornění: pro klaustrofobiky nevhodné! Kromě zmiňovaného poukazu na ochutnávku piva budete při vstupu vybaveni i ochrannou helmou a majitelé bystrých mobilů si zdarma stáhnou informační aplikaci. Ani živý průvodce však nebude chybět.

A poté již hurá 12 metrů pod povrch západočeské metropole. Plzeňské historické podzemí patří k nejrozsáhlejším systémům chodeb, sklepů a studní nejen u nás, ale i v celé střední Evropě. Ctihodní občané ho začali budovat již ve středověku a od 14. století se postupně rozrostl až na úctyhodných 18 kilometrů tunelů, klikatících se ve třech patrech pod starobylým jádrem Plzně.

Jak se z hotelu Ibis dostanete pod zem

K nejatraktivnějším exponátům podzemního areálu patří replika vodního kola pod historickou vodárenskou věží, dvacítka studní a jímek nebo již zmiňovaná lednice. Velkou část Plzeňané využívali jako skladiště potravin a skrýš pro obyvatele během válek či nepokojů.

S plzeňským historickým podzemím se seznámíte v budově Pivovarského muzea (Veleslavínova ulice č. 6, kousek od tramvajové zastávky Náměstí Republiky), v níž prohlídkový okruh začíná. Otevřeno je kromě ledna po celý rok denně od 10 do 17 hodin, mezi dubnem a zářím ještě o hodinu déle. Základní vstupné je 100 Kč.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více