Pláž Mamaia

Pláž Mamaia

Do Rumunska se příliš za mořem nejezdí, ovšem nevyužít letního pobytu v Konstanci (Constantě) k odpočinku na pláži by rozhodně byla škoda. Zvláště, když součást města tvoří vyhlášený rekreační resort Mamaia, zřejmě nejoblíbenější v zemi.

Mamaia se táhne 8 kilometrů podél pobřeží Černého moře severně od jezera Tabacariei, asi 10 minut jízdy autem z hotelu Ibis Konstanca. Šířka letoviska dosahuje pouhých 300 metrů, neboť zabírá kosu mezi mořem a jezerem Siutghiol, oblíbeným střediskem vodních sportů a výletních plaveb.

Sláva malé rybářské obce Mamaia se začala šířit až počátkem 20. století, kdy zde vznikly první hotely. V meziválečném období už za rekreací jezdila rumunská střední třída a za komunistů, kteří nechali vystavět obří ubytovací komplexy pro stovky hostů, se věhlas oblasti donesl až do Francie. Z ní sem poté proudil vysoký počet odborářů a pokrokové mládeže lačnící po levné dovolené u moře.

Proč se vypravit na pláž Mamaia

Dnes si pláž Mamaia s jemným pískem kvůli absenci velkých vln, vodních proudů a žraloků oblíbily zvláště rodiny s menšími dětmi. Kromě nich tady však potkáte všechny věkové kategorie, a tomu se přizpůsobuje i nabídka služeb, zahrnující množství obchodů, restaurací, barů, diskoték a jiné zábavy.

K hlavním atrakcím pláže Mamaia patří gastronomická zóna Satul de Vacanta zahrnující 31 tradičních rumunských restaurací a moderní kabinová lanovka spojující lunapark na jihu s centrální částí. Za návštěvu stojí akvapark Aqua Magic, na ploše 2,7 hektarů nabízející tobogány, klouzačky, vodopády, bazény a další atrakce pro malé i velké. Každý rok v létě se tady koná významný hudební festival.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více