Plavba po Vltavě aneb Praha jinak

Plavba po Vltavě aneb Praha jinak

Užít si Prahu z říční hladiny, to je úplně jiný zážitek než běžná procházka v ulicích. Jaká je nabídka plaveb po Vltavě, co během nich uvidíte a kde vlastně tato netradiční dobrodružství začínají? Přečtěte si základní informace a k tomu hrst zajímavostí o modravé krásce půlící území hlavního města.

Celková délka Vltavy, nejdelší české řeky, činí v Praze 31 kilometrů. Do metropole vtéká na jihu u Lipenců a Zbraslavi, opouští ji mezi čtvrtěmi Suchdol a Bohnice v Drahanském údolí.

Základní nabídka plaveb po Vltavě

Plavby po Vltavě zajišťuje několik subjektů. Nejvýznamnějším z nich je Pražská paroplavební společnost fungující už od roku 1865. Základem její současné nabídky jsou hodinu až tři trvající plavby historickým centrem Prahy s průvodcem a občerstvením.

Startují většinou u Čechova mostu nebo z Rašínova nábřeží – obě místa jsou z hotelů Ibis, Novotel a MGallery Praha dobře dostupná. Uvidíte během nich Pražský hrad, Národní divadlo, Tančící dům, Petřín, Národní divadlo a další památky. U Vyšehradu je Vltava nejhlubší (9 m), její průměrná hloubka ve městě dosahuje 4 m. U Štítkovského jezu zase vltavské řečiště dosahuje největší šířky (asi 330 m).

Lodí po Vltavě do Čertovky a zoo

Zajímavou alternativou je plavba kanálem Čertovkou mezi Malou Stranou a Kampou, pod klenbou Karlova mostu až k Velkopřevorskému mlýnu. Zcela jinou atmosférou oplývá plavba k zoologické zahradě a zámku Troja zahrnující výhled na ostrov Štvanice, Letenské sady a Metronom. Umožní vám setkání s technicky jedinečnými vltavskými mosty, jako jsou slavný Negrelliho viadukt či nejnovější Trojský most.

Zkuste výjimečné vltavské plavby

Toužíte-li po mimořádném zážitku, dopřejte si plavbu s večeří nebo obědem na lodi. Báječné chvíle prožijete během romantické vyjížďky „Sladká Praha“ na luxusní lodi s gurmánskou hostinou o čtyřech chodech v doprovodu lahodných vín a živé hry na piano.

Unikátní podzemní plavby tzv. „Pražskými Benátkami“ začínají z přístaviště ukrytého pod Křižovnickým náměstím. Zaměřují se na málo známá a tajemná pražská zákoutí včetně jediného dochovaného oblouku Juditina mostu z roku 1169.

V případě ubytování v Praze lze zajistit i zvláštní plavbu spojenou s návštěvou muzea Grévin a privátní plavbu na luxusní mahagonové loďce. Díky svým rozměrům se dostane tam, kam velké lodě nemohou. Na lodi v Praze lze dokonce prožít i rozličné svátky v čele s Valentýnem, Adventem a Silvestrem. Stačí si jen vybrat.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více