Planetárium Praha

Planetárium Praha

Jak to bylo doopravdy s velkým třeskem? Které hvězdy uctívali Mayové? Jak si ufony představovali Leonardo da Vinci nebo Jules Verne? Proč se střídají roční období, den a noc i podoby Měsíce? Odpovědi na všechny zvídavé otázky o vesmíru a jeho tajemstvích dává Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy.

Planetárium, jak se instituci zkráceně říká, funguje od roku 1960 v budově s typickou kupolí, která díky průměru skoro 24 metrů patřící k největším na světě. Jeho poloha je ideální: u tramvajové smyčky na okraji Královské obory Stromovky, hned vedle areálu Výstaviště v Praze 7. Spojit jeho návštěvu s dalšími atrakcemi v okolí se doslova nabízí.

Vypravte se za pořady ve velkolepém promítacím sále
Jádro planetária tvoří hlavní sál s největší projekční plochou u nás, dosahující úctyhodných 843 metrů čtverečních. Skvělé naučně-zábavné programy tady promítá digitální systém SkySkan Definiti s nejvyšším rozlišením v Evropě a starší optomechanický projektor Cosmorama z roku 1991, který je posledním dosud pracujícím zařízením této kategorie.

V pražském planetáriu vás čekají také astronomické výstavy a interaktivní expozice se simulátorem jízdy po povrchu Měsíce a Marsu či model černé díry. Nechybí přednášky, prodejna knih, zájemci o vesmír a přírodní vědy mohou zkusit astronomický kurs, na děti čekají astronomické pohádky.

Planetárium Praha, z hotelů Ibis, Novotel a MGallery dobře dostupné městkou dopravou, je otevřeno denně po celý rok s výjimkou prázdnin, kdy je provozní doba upravená. Základní dospělé vstupné na pořady činí 150 Kč.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více