Pivovar

Pivovar

Pivovar Plzeň nabízí víc než jen nápoj s pěnou

Pít pivo? Žít pivo! Plzeň je městem zlatavému moku zaslíbené, využijte tedy pobytu v hotelu Ibis a navštivte zdejší slavný pivovar. Garantujeme vám, že piva se nejen hodně napijete, ale také se dozvíte spoustu zajímavostí o jeho historii a výrobě v západočeské metropoli.
Zdá se to neuvěřitelné, ale městský pivovar v Plzni, přímý předchůdce dnešního Prazdroje, vařil pivo tak nedobré, že ho lili rovnou do kanálu. To se dnes stát nemůže, právě naopak, plzeňské pivo je exportováno do desítek zemí světa a jako Pilsener se dokonce celosvětově označuje ležák vyráběný dle plzeňské receptury.

Neházejte pivo, raději se s ním seznamte

V čem tkví kouzlo lahodného nápoje ze západu Čech? Poodhalte jeho tajemství při návštěvě pivovaru Plzeňský Prazdroj, během prohlídky Pivovarského muzea či na okružní trase plzeňským historickým podzemím. V rámci ubytování v Plzni jsou to určitě nejcharakterističtější místa, na která se tady můžete vypravit.
Uvidíte moderní stáčírnu, expozici surovin, varny ze tří století a historické sklepy i s pivní dekou. Seznámíte se s legendami českých hospod, s osobnostmi, které se nesmazatelně zapsaly do dějin plzeňského pivovarnictví, i s nevšedními kuriozitami. Největším osobním výtahem u nás dojedete do panoramatického kina, kde zhlédnete film o výrobě Pilsner Urquell.

Spojte ubytování v hotelu Ibis s pivovarem

Nedílnou součástí prohlídek jsou degustace pivního moku – jak se říká, to nejlepší na konec. Pivovar navíc připravuje řadu zajímavých akcí, dlouhodobých (škola čepování piva, projížďka formanským povozem) i jednorázových, jako jsou výstavy nebo koncerty. Zakoupit můžete rovněž nespočet dárkových a upomínkových předmětů.
Pořádáte v konferenčních prostorách hotelu Ibis Plzeň firemní školení? Návštěva pivovaru bude jejím jedinečným zpestřením. Prohlídky se pořádají denně v pivovarském areálu (U Prazdroje 7), na akcích pro větší skupiny je ideální domluvit se předem.

Informace o události:

http://www.prazdrojvisit.cz/

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více