Pasienky, sportu zdar

Pasienky, sportu zdar

Dala by se tady zorganizovat, s trochou nadsázky, celá olympiáda. Bratislavská čtvrť Pasienky představuje skutečný sportovní ráj, ve kterém nechybí fotbalový stadión, hokejová hala, letní koupaliště a bazény, tenisové kurty včetně krytých, park, multifunkční hala a další sportoviště. Velká část z nich slouží i nejširší veřejnosti.

Za dobrý příklad může sloužit přírodní koupaliště Kuchajda, v letních měsících oblíbené místo odpočinku Bratislavanů. Přímo k němu zajíždí tramvaj, v okolí najdete několik restaurací i běžecké trasy a komu by to bylo pořád málo, může využít areálu sousední nákupní galerie Polus City Center.

O možnostech dopravy do Pasienek stojí za to zmínit se podrobněji. Vzhledem k jejich poloze, vymezené trojúhelníkem ulic Trnavská, Vajnorská a Tomášikova (u vlakové zastávky Bratislava – Nové Mesto), se sem z hotelů Ibis a Mercure dostanete snadno a rychle.

Sportovní klenoty na Pasienkách

K dominantám prostoru co do rozlohy patří – po zbourání legendárního fotbalového stánku Tehelné pole – další stadión na kopanou, zvaný jednoduše Pasienky. Pojme necelých 12 tisíc diváků a své zápasy na něm hraje Slovan Bratislava.

Za architektonické skvosty lze považovat sportovní halu HANT aréna a Zimní stadion Ondreje Nepely, dějiště mistrovství světa v ledním hokeji. Především první z nich se pyšní nadčasovou konstrukcí, elegancí i funkčností a aspiruje na zařazení do seznamu národních kulturních a technických památek. Sportovcům slouží už od roku 1962 a hraje se v ní házená, košíková či florbal.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více