Park Népliget

Park Népliget

Ohromná, zelená oáza v srdci maďarské metropole přináší potěšení každému, kdo si chce trochu zasportovat nebo si jen tak odpočinout od hluku velkoměsta. Během ubytování v Budapešti se tam díky podzemní dráze můžete snadno dostat i vy.

Největší park v Budapešti zabírá plochu o velikosti více než 1 kilometru čtverečního – to už je dost na to, aby se v něm jeden ztratil. Ze severu ho lemuje ulice Köbányai a ze západu široký bulvár Könyves Kálmán s hustou automobilovou i tramvajovou dopravou.

Na jihovýchodě železniční trať mezi nádražími Budapest-keleti a Budapest-Ferencvaros park odděluje od průmyslové zóny Gyárdülö. A na jihu ulice Üllöi, spojující centrum města s mezinárodním letištěm Ference Liszta, vytváří s bulvárem Könyves Kálmán mohutnou křižovatku, pod níž pulsuje zmiňovaná stanice metra. Vedle ní navíc stojí moderní fotbalový stadión Groupama Arena.

Proč se vypravit do Népliget parku
Největším lákadlem parku Népliget je bezpochyby planetárium (Planetarium Budapest) z roku 1977, jedno z největších v celé Evropě. Průměr jeho kopule činí 23 metrů a kapacita sálu 370 osob! Úžasné informace o dalekém vesmíru zprostředkovává původní opticko-mechanický projektor Zeiss, pouze decentně upravený na digitální promítání.

Velkou část Népliget parku tvoří kromě laviček a dětských hřišť především sportovní vybavení. Milovníci aktivního trávení volného času tady najdou desítky tenisových kurtů, atletický ovál, multifunkční plochy, tělocvičnu a další zařízení. A jogging parkovými stezkami (ty vedlejší nejsou asfaltové) také není k zahození.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více