Park Homolka Plzeň

Park Homolka Plzeň

Volný čas, sport nebo odpočinek 

Stačí dojet tramvajovou linkou 1 na konečnou na slovanském náměstí Milady Horákové a rázem se z hučícího velkoměsta ocitnete uprostřed malebné přírody. Lesopark Homolka v Plzni představuje skutečný ráj pro všechny zájemce o aktivní trávení volného času i odpočinek ve stínu bohaté zeleně.

Než se však ponoříte do cestiček kolem vršku Velká Homolka (371 m n. m.), který dal celému areálu jméno, s největší pravděpodobností projdete kolem Pomníku padlým za svobodu, mír a demokracii. Během májových svátku a listopadového Dne veteránů se u něj předávají vyznamenání a pořádají pietní akce či koncerty vojenské hudby.

Za sportem do lesoparku Homolka

Lesopark Homolka však slouží především všem milovníkům sportu a pohybu – nezáleží přitom, zatouláte-li se sem během pobytu v Plzni pěšky, na bicyklu nebo s kočárkem. Fit okruh pro dospělé se sedmičkou stanovišť zahrnuje pestré cvičební prvky venkovní posilovny včetně kladiny a hrazdy.

V lesoparku Homolce najdete také skatepark, lezeckou stěnu a netypický doplněk tvoří 25 stanovišť areálu pevných kontrol pro orientační běh. Na děti čeká dvojice pěkných hřišť a především naučná stezka. Má 13 zastávek, na kterých veverka Homolička provede vaše ratolesti rozmanitými interaktivními prvky rozvíjejícími znalosti o fauně i flóře okolního lesa.

Lesoparkem Homolkou, po jeho jižním okraji, vedou též dvě turistické stezky. NS Údolím Radbuzy míří od lávky Járy Cimrmana ve Lhotě přes vodní nádrž České údolí, Borský park a historické centrum až k soutoku se Mží. NS Údolím Úhlavy začíná nad dálničním tunelem Valík a končí u soutoku s Radbuzou.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více