Parcul tabacariei Constanta

Parcul tabacariei Constanta

Tabacariei je nejmenší z kvarteta navzájem propojených jezer na sever od Konstanty (Constanta). Většinu jeho břehů lemuje velice pěkný a populární park stejného jména, ukrývající přírodní krásy i volnočasové atrakce. Nejen díky tomu patří k nejvyhledávanějším oddychovým zónám ve městě.

Park Tabacariei se rozkládá necelých 200 metrů od pobřeží Černého moře poblíž známé rekreační čtvrtě Mamaia. Z 3 kilometry vzdáleného centra se k němu snadno dostanete po bulváru Tomis, jezdí sem také autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy.

Bohaté vybavení parku Tabacariei

Rekreační plocha parku Tabacariei činí zhruba 100 hektarů. Zdejší romantické prostředí pomáhají vytvářet četné zálivy a malé poloostrovy, spousta mostíků a dřevěných mol, zákoutí s lavičkami a dětskými hřišti. Množství komunikací slouží bruslařům a cyklistům, značné oblibě se těší jízda na šlapacích motokárách. Nechybí občerstvovací „stanice“ v podobě restaurace a kavárny.

Parku Tabacariei v Konstantě dominuje dřevěný kostel sv. Mina, muzeum moře s živými rybami a přírodní amfiteátr. Na botanické hodnotě areálu se výrazně podílí stálá expozice Expoflora, ukázková vegetace v podobě tisíce druhů rostlin a stromů – jen tulipánů tu kvete na 60 odrůd.

Na severní straně jezera zasahuje do parku Tabacariei obchodní centrum v podobě lodi, proti jehož výstavbě někteří obyvatelé Konstanty protestovali. Sousedí s ním zábavní komplex s lunaparkem, 4D kinem a bowlingem, na jižní straně se nachází plavecký bazén.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více