Ostravské rybníky a jezera

Ostravské rybníky a jezera

Ač to možná bude znít málo pravděpodobně, v moravskoslezské metropoli a v jejím nejbližším okolí se nacházejí desítky jezer i rybníků. Mnohé z nich svádějí během ubytování v Ostravě k výletům, sportu a dalším kratochvílím. Pojďme se s nimi seznámit.

Největší co do rozlohy jsou Hlučínské jezero zvané též Štěrkovna, rybník Nezmar a Jezero u Dolního Benešova, všechny vzdálené maximálně 5 kilometrů od ostravských hranic. Kromě Nezmaru se hojně využívají ke koupání a především Štěrkovna je vyhlášeným střediskem vodních sportů.

Rybníky severně od Ostravy
Seskupení desítek vodních ploch najdete na severním okraji Ostravy. Dominuje mu Vrbické jezero s neobyčejně členitým pobřežím, zahrnujícím též ostrůvek propojený s pevninou úzkým náspem. Jeho východní strana svádí k cykloturistice. Podobný charakter má i hned vedle ležící rybník Mžíkovec.

S chráněnou přírodou úzce spjatou se zdejší těžařskou činností se můžete seznámit prostřednictvím okružní naučné stezky kolem Heřmanického rybníka. K jeho výjimečnosti přispívá i 7 desítek unikáních dřevěných posedů s dlouhými přístupovými lávkami pro rybáře.

Rybníky jižně od Ostravy
Zcela samostatnou kapitolu tvoří rybníky v chráněné krajinné oblasti Poodří, která svým severním koncem zasahuje do katastru Ostravy. Toulky po turistických značkách v jejich okolí vás rychle vyvedou z rušného velkoměsta do lůna klidné přírody.

hotelu Mercure Ostrava Center jsou dobře dosažitelné i přehradní nádrže Těrlicko, Žermanice, Olešná, Kružberk nebo Slezská Harta.

další události v okolí

Praha
Karlův most

Karlův most

Zjistit více
Ostrava
Forum Nová Karolína

Forum Nová Karolína

Zjistit více
Praha
Obchodní dům Palladium

Obchodní dům Palladium

Zjistit více
Praha
Obchodní centrum Nový Smíchov

Obchodní centrum Nový Smíchov

Zjistit více